Pachetul pentru concursul lunii februarie este pregătit cu 8 produse 100% naturale, unice, nutritive. ⇓
Prin urmare, concursul lunii februarie se va finaliza cu expedierea coletului ce cuprinde:
- 1. Afine roșii deshidratate. Afinele rosii proaspete sau deshidratate au proprietăți nutritive superioare altor fructe. Sunt calificate de nutriționiști ca fiind super alimente datorită multitudinii de vitamine și antioxidanți.
- 2. Nuci Braziliene Bio (bogate în seleniu natural). Știm că alimentele naturale sunt mult mai indicate atunci când avem nevoie de nutrienți mai degrabă decât produsele farmaceutice, vitamine și minerale la cutie obținute în laborator! Cea mai importantă calitate a nucilor de Brazilia o constituie nivelul excepțional de seleniu conținut în mod natural. În pădurile amazoniene ale Braziliei se găsesc multe specii de plante unice în lume. Multe dintre acestea au devenit populare doar în ultimii ani, când s-a descoperit ca au proprietăți extraordinare pentru sănătate.
- 3. Aronia Bio. Știați că… Fructele de aronia conțin de 15 ori mai mulți antioxidanți decât afinele sau rodiile și că ajută la prevenirea și tratarea mai multor boli? În plus, fructele de aronia întăresc sistemul imunitar.
- 4. Semințele de Chia vor fi consumate crude, ca atare, întregi sau măcinate, în salate, cu cereale cu lapte ori hidratate în orez cu lapte, budinci, prăjituri raw vegan. Aceste semințe sunt o sursă excelentă de fibre, proteine, acizi graşi esențiali Omega-3 şi Omega-6, antioxidanți, vitamine, minerale. Au proprietăți ce previn îmbătrânirea și inhibă apetitul. O lingură de semințe de chia poate echivala cu o multivitamină. Sunt utile diabeticilor, având un indice glicemic scăzut, dar şi atleților, pentru rezistență şi hidratare. Nu au gust intens și absorb apa foarte ușor, transformandu-se în mai puțin de 10 minute într-o budincă densă.
- 5. Fusilli Bio Multicereale: mălai, orez, hrișcă, quinoa Fără Gluten. Prea des întindem mâna la supermarket către pastele din făină de grâu și ignorăm faptul că, în afară de multe calorii, acestea nu aduc prea multe beneficii sănătății iar glutenul din grâu poate bloca absorbția nutrienților. Nu același lucru se poate spune și despre pastele multicereale. Beneficiile mai multor tipuri de cereale integrale pot fi combinate în paste sănătoase și delicioase. Pastele din porumb, orez, hrișcă sau himalaya nu conțin gluten, ceea ce înseamnă că vitaminele și mineralele benefice se pot absorbi ușor în organism.
- 6. Sos de roșii BIO cu busuioc. Desigur că dacă vă invităm să gătiți paste, ar fi elegant din partea noastră să vă punem la dispoziție și un sos de cea mai bună calitate. Vom include în colet și sosul de roșii cu busuioc ce nu mai are nevoie de pregătire sumpliemntară.
- 7. Curcuma (Turmeric) este unul dintre cele mai promovate condimente din ultimii ani. Turmericul nu are gustul pregnant de curry, ba dimpotriva, este subtil și delicat, cu gust asemănător cu cel al legumelor. Curcuma ajută la funcționarea optimă a ficatului și are rol important în detoxifiere, prin neutralizarea unor toxine și protejarea celulelor hepatice. Are efect anti inflamator, ajutând la reducerea inflamației articulare, musculare.
- 8. Sare de Himalaya. Sarea de Himalaya reprezintă mai mult decât sodiu și clor căci este foarte bogată în fier și multe minerale. De aceea, este recomandată pentru cei care au deficit de fier, anemie. Sarea de Himalaya are un conținut mare de minerale, are efecte curative, energizante, revigorante și de detoxifiere. Puteți adăuga sare de Himalaya în toate mâncărurile dvs, înclusiv pentru copii.
În numai 1 minut puteți aplica la acest concurs. Cei 2 pași pentru a putea intra în posesia produselor din site-ul prodietanaturala.ro sunt: |
1. Apăsați IMI PLACE și DISTRIBUIE acestei postări pe facebook folosind butoanele de mai jos [fb_button] (Asigurați-vă că postarea este publică sau pentru toți prietenii. Nu trebuie să scrieți vreun text.) |
2. Lăsați un COMENTARIU personal (sub reclamele din această pagina) în care menționați dacă ați folosit vreodată vreunul dintre produsele de mai sus și dacă da, despre ce produse este vorba. ⇓ |
* Nu uitați să verificați corectitudinea adresei de e-mail pe care o completați cand lăsați comentariul din această pagină. De ea depinde cât de repede vă putem contacta în cazul în care ați câștigat 🙂 |
* Data la care se încheie concursul: 29 februarie 2016 (nu uitați să reveniți pe site sau pe facebook-ul nostru! Oricum, vă vom anunța și prin email dacă ați câștigat :).
Câștigătorul va fi anunțat pe facebook, prin email și în aceasta postare, în primele zile ale lunii martie 2016.
* Premiul va fi expediat numai pe teritoriul României.
* Persoana care câștigă premiul este de acord să fie menționată ulterior pe site ca fiind câștigătoare dar și să publice într-un comentariu public aici faptul că a primit coletul.
Echipa prodieta.ro vă dorește succes!
—————————————————————————–
Câștigătorul va fi ales prin tragere la sorți cu ajutorul random.org în funcție de numărul de comentarii de mai jos.
—————————————————————————–
|
De ce organizăm concursuri? Nu este nici un secret: pentru promovarea site-urilor noastre și pentru a comunica mai mult cu dvs!
In luna Ianuarie 2016 a castigat dna/dra Trica Viorica, nr. 74. Felicitari!
Intră pe pagina concursului lunii Martie 2016 pentru a vedea cine a câștigat concursul lunii Februarie!
Am incercat semintele de chia. Au proprietati deosebite. M-au ajutat in reglarea colesterolului si a greutatii. Un produs de nota 10.
Am folosit sarea de Himalaya si am nonstop in dulapul din bucatarie pref de curcuma,copiilor mei placandule la nebunie in orice preparat.
Buna
Am descoperit recent produsele fara gluten prin intermediul unei prietene alergice
Nu am incercat produsele din concurs Dar am incercat altele si am fost surprins – credeam .ca produsele fara gluten nu au gust Dar de fapt sunt delicioase
am folosit sarea de Himalaya si imi place gustul sau.
Am avut ocazia sa folosesc produsele : sos de rosii bio cu busuioc,sare de himalaya si fusili bio multicereale, in vizita la niste prieteni de familie care au gatit. Pur si simplu am fost incantata si de 3 luni am devenit vegetariana,am renuntat la gluten si zahar. Ma simt minunat. In momentul de fata caut sa experimentez retete noi cu produse cat mai naturale si bio,iar cele oferite de dvs. sunt de calitate.
Buna ziua
Folosesc seminte de chia, curcuma, sare de himalaya , sunt vegetariana si practic fac parte din alimentatia mea.
Nu am folosit nici unul dintre produse.
Folosesc sarea de Himalaya si semintele de chia.
Nu am avut ocazia sa le testez dar as vrea
Nu am mai folosit dar as vrea sa le incerc, sigur sunt calitative
sarea de Himalaya am incercat-o, citisem ca e mai sanatoasa, as vrea sa incerc si alte produse
Am incercat curcuma, are o aroma tare interesanta, perfecta pentru mancarurile rafinate.
nu am mai incercat produsele acestea
Sare Himalaya o prefer în bucătărie.
Am folosit afinele rosii deshidratae in diverse prajituri si tarte.Au multe vitamine,sunt ideale in sezonul rece si nu numai.
Doar sarea de Himalaya am incercat-o.
Nu am folosit pina acum dar avind probleme de sanatate as inceca cu tot dragul.
Da, am folosit sare de Himalaya si aronia. Am 5 arbusti de aronia chiar la mine in gradina iar anul trecut au fructificat pentru prima data.
Afine, aronia si semintele chia sunt in meniul nostrum…iar turmericul si sarea de Himalaya sunt pe lista de achizitii in viitorul apropiat…:)
Dintre toate aceste produse folosesc , din pacate , doar sarea de Himalaya.As incerca cu drag si celelalte bunatati mai ales curcuminul despre care am citit ca are proprietati antiinflamatoareantiinflamatoare .
Nu am folosit nici unul dintre produse
Folosesc in mod regulat sare de Himalaya roz , seminte de chia si suc de rosii cu sau fara busuioc , cateva din produsele din concurs nu le-am incercat dar imi doresc foarte mult
nu am folosit nici unul dintre aceste produse pana acum.
Folosesc sarea de Himalaya.
Sarea de Hymalaia.
nu am avut placerea sa folosesc aceste produse pana acum …
Folosesc sarea de Himalaya, semintele de chia, curcuma si afine rosii.
pastele sunt bune.
Folosesc semințele de chia sarea de harmalaie, sucul de roșii cu busuioc iar pe restul as dori sa le incerc
Sarea de Himalaya care ne place mult.
Nu am folosit nimic din aceste produse
Nu am folosit nici una dintre produse.
folosesc sarea de himalaya de cand a aparut in comert.
Am avut ocazia să folosesc sare de Himalaya, dar și turmericul, sub formă de pulbere. Consider că sarea de Himalaya este cea mai de încredere sare de pe piață, pentru că forma de granulare ii dă o certitudine în privința purității ei. De asemenea, turmericul este un ingredient de bun gust, dacă e folosit corespunzător
Nu am folosit pana acum niciunul dintre aceste produse.
nu am folosit nici un produs.
Folosesc seminte de chia la micul dejun si turmeric drept condiment.
Folosesc curcuma si seminte de chia.Mi-as dori sa testez si celelalte produse de mare eficienta.6
Folosesc sarea de Hymalaia si seminte de chia.
Am gustat nucile braziliene si mi-au palcut foarte mult, dar restul produselor nu le-am folosit niciodata.
Folosesc sarea de Himalaya deoarece sunt foarte multumita de efectele pe care le obtin in tratarea insomniei.
Nu am folosit dar urmeaza. Acum an descoprit ca aveti o gama larga de produse.
Nu am folosit pana acuma nici unul dintre produse.
Am folosit semintele de chia in alimentatia mea si a copilului, de regula in iaurt
Singurul produs pe care l-am folosit este sarea de Himalaya
Am folosit si folosesc des semintele de chia.Le adaug in salate si in iaurt.Foarte bune.
Folosesc seminte de chia si curcuma.
Am folosit sarea de Himalaya
folosesc curcuma, seminte de chia si sarea de himalaya. toate sunt minunate dar semintele de chia prin aportul lor de omega nu lipsesc din ratia zilnica a mea si a copiilor.
Nu am consumat pana acum nici unul dintre produse dar de abia astept sa le incerc.
Am folosit multe seminte dar nu pe tote din aceest pachet iar untul de cocos este preferatul meu .
Semintele sunt un nutient important in alimentatia noastra si in curatarea organismului.
Nu folosesc pentru ca nu prea am avut posibilitatea , dar chiar imi doresc sa folosesc. 🙂
Sarea de Himalaya
Am folosit semintele de Chia
Nu am incercat nici unul pana acum.
Tocmai am cumparat sare de Himalaya dar vreau sa incerc si celelalte produseo
Folosesc seminte de Chia, ne plac foarte mult sub forma de icre sau pateru in combinatie cu alte seminte.
Am folosit seminte de chia dar nu prea imi plac.
Buna ziua. Semintele de chia nu au gust in sine, sunt oarecum fade, le consumam in special pentru beneficiile aduse sanatatii. Depinde cu ce le amestecati pentru a obtine un gust bun.
Folosesc fructele(afine si aronia) si semintele de chia.
Sarea de Himalaya este mereu la noi in casa.
Dintre cele de mai sus am consumat seminte de chia. M-au ajutat să ies dintr-o stare de oboseală continua.
Am folosit seminte de chia, susan si as vrea sa incerc si altceva…
Nu am avut ocazia sa consum vre – un aliment din gama aceasta. sper sa câștig și sa am ocazia.
Nu am testat niciodată produsele acestea. Abia acum mă informez despre ele căci am o nepoata care a fost diagnosticata cu boală celiaca și îmi doresc să îi pot oferi o alimentație potrivită.
Sarea de Himalaya am testat si e ok.
sarea de himalaya
Nu am avut ocazia sa incerc aceste produse. As fi foarte bucuroasa daca as primi aceasta ocazie de la voi. Va multumesc!
Nu am folosit nici unul din produse pana acum.
Semintele de Chia sunt baza pentru gustarile noastre sanatoase- shake-uri, budinci si deserturi
Buna ziua ! Folosesc seminte de Chia si sare de Himalaya.
da, am folosit seminte de chia.
Buna ziua. Semintele de in le consum cu chefir si gustul lor e chiar ok Va recomand cu drag pentru detoxifiere si constipatie
Am folosit si folosesc cu placere Semintele de Chia, Sarea de Himalaya si Curcuma (acesta din urma fiind si foarte bun pentru imunitate in perioada rece) :).
Semintele de Chia, le ador mai ales pe tarte vegane, sau la micul dejun cu un iaurt si fructe deshidratate. 🙂
Buna ziua semintele de chia am consumat del mai mult si sarea de Himalaya este ok
Semintele de chia si sarea de Himalaya nu imi lipsesc din casa 🙂
sarea de himalaia o folosim zilnic
Bună ziua, folosesc semințele de chia în iaurt, sarea de Himalaya pe care am descoperit-o de curând și deasemenea turmericul care acum îmi sunt de nelipsit și sunt foarte încântată de aceste produse.
Nu am folosit aceste produse pana acum
Femeile reprezinta principalul cumparator de produse bio, fiind mai atrase de farmecul alimentelor “eco” – spre exemplu, in raport cu barbatii, si aceasta, nu numai, pentru ca, in general, noi suntem cele, care fac piata!!! Cred, ca, suntem mai preocupate de sanatatea noastra, a copiilor si a familiei, produsele bio-organice reprezentand cea mai noua tendinta in ceea ce priveste modul de a trai sanatos.
Aceste produse sunt compuse, strict, din plante, din ingrediente organice, fara a fi modificate, genetic, sau fara sa li se fi adaugat alte produse chimice.
Am utilizat aproape toate din produsele, mai sus enumerate, respectiv, afine rosii, deshidratate, seminte de Chia, nuci braziliene, Fusilli bio multi-cereale, suc de rosii bio cu busuioc…iar, in anul care, si-a intrat, de ceva vreme in drepturi, intentionez, sa ma axez, in exclusivitate, pe produse “eco friendly”!!
Sarea de Himalaya si semintele chia.
sare de Himalaya
Folosesc seminte de chia in combinatie cu iaurt.
eu folosesc de o vereme sare roz de himalaia neiodata simpla si cu verdeturi de provence ( cimbru, rozmarin, maghiran, oregano, busuioc)si sunt foarte multumita de acesta.Am cumparat si o lampa de sare de himalaia pe care o pornesc mai mult seara si nu se usca nasul si gura in timpul noptii.
Buna ziua,
Semintele de Chia si sarea de Himalaya sunt folosite des in preparatele noastre.
Nu am folosit produsele pana acum dar imi doresc sa le incerc.
Am folosit semintele de chia cu chefir dimineata la micul dejun,busuiocul la pizza si curcumin la pilaf.
Fac frecvent budinca din seminte de chia.
Sarea de Himalaya
in afara de sarea de Hymalaia nu am incercat alte produse
in afara de sarea de Hymalaia nu am incercat alte produse!
Utilizez constant majoritatea produselor de mai sus: chia, nuci braziliene, afine roşii, sare de Himalaya,turmeric 🙂
Am folosit afine deshidratate, suc de rosii cu busuioc ,curcuma !
sarea de himalaya,nuci braziliene,chia
Folosesc sare de Himalaya, uleiul de nuca de cocos si turmeric…si sant foarte bune..
Nu am încercat până acum niciunul dintre produse.
folosesc in dieta frecvent semintele de Chia ,care este un superaliment.
Nu am incercat nici unul din produselel prezentate, am aflat de ele doar din intaplare cautand pe net.
Intrati pe pagina concursului lunii Martie 2016 pentru a vedea cine a castigat acest concurs.